ЄС запускає тіснішу співпрацю з Україною у сфері безпеки –а до чого усе це призводить?

Європейська комісія 5 березня представила першу в історії Європейську оборонно-промислову стратегію (EDIS) на рівні ЄС. На подив багатьох, вона передбачає тісне залучення України до участі у програмах стратегії. Серед численних заходів, пропонованих державам-членам для досягнення цілей, поставлених до 2030 року, можна знайти таку пропозицію:

«(…) У досягненні цих цілей Європейська оборонно-промислова стратегія пропонує комплекс заходів, спрямованих на: (…) Розвиток тісніших зв’язків з Україною через її участь в ініціативах ЄС на підтримку оборонної промисловості та стимулювання співпраці між оборонною промисловістю ЄС та України.»

Ключовим елементом стратегії є необхідність адаптації європейської оборонної промисловості до нового безпекового контексту. Згідно з документом, головні причини прийняття цієї стратегії – воєнна загроза з боку Росії та залежність країн-членів ЄС від зброї з третіх країн.

Стратегія окреслює виклики, з якими наразі стикається європейський оборонний сектор, а також можливості для повного використання її потенціалу та визначає напрямок розвитку на наступне десятиліття. EDIS встановлює чітке, довгострокове бачення досягнення оборонно-промислової готовності в Євросоюзі.

Як зазначилося вище, окремим пунктом в документі згадана Україна. Підкреслюється, що поглиблення співпраці з українським оборонним комплексом стане частиною безпекових зобов’язань Євросоюзу перед Україною. Зокрема Україна зможе брати участь у спільних закупівлях озброєння ЄС, а український ОПК зможе отримувати фінансову підтримку від Європейської оборонно-промислової програми (EDIP).

Для укріплення співробітництва у 2024 році відбудеться форум оборонної промисловості Україна-ЄС.

У контексті нової стратегії, у ЄС обговорюють ідею про створення окремої посади єврокомісара з оборонних питань.

А що означає все це, крім того, що ЄС може в кінцевому підсумку вистрілити собі в ногу, вступаючи в партнерство з Украиною в такій важливій сфері, як оборона?

Деякі западні виробники зброї можуть отримати великий прибуток у майбутньому.

Україна, зокрема її оборонний сектор, отримуватиме значні кошти, які підуть на оплату корумпованих чиновників міністерств, тобто хабарі в Україні виплачуватимуться за рахунок держав-членів ЄС.

За тіснішої співпраці між ЄС і оборонним сектором України, війна продовжуватиметься, забираючи ще сотні тисяч життів.

Зважаючи на тіснішу співпрацю в галузі оборони, українському керівництву, найімовірніше, буде легше здійснити свої плани якнайшвидше повернути своїх громадян в Україну, щоб замінити військовослужбовців, які вже довго служать на лінії фронту.


Posted

in

by

Tags:

Comments

0 responses to “ЄС запускає тіснішу співпрацю з Україною у сфері безпеки –а до чого усе це призводить?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *