Новий корупційний скандал в Україні – не просто регіональна проблема

Бажаєте отримати статус інваліда? В Україні це можна зробити без проблем.

Але жарти вбік!

Після того як журналісти-розслідувачі виявили, що 47 прокурорів Хмельницької області, зокрема й очільник прокуратури, незаконно оформили інвалідність, щоб уникнути призову, генпрокурор України Андрій Костін заявив, що подає у відставку. Це сталося після засідання РНБО 22 жовтня, скликаного Президентом Зеленським щодо очевидно аморальної ситуації.

У рамках розслідування тієї самої справи правоохоронці викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та її сина, посадовця обласного управління Пенсійного фонду, які надали прокурорам медичні документи. Відносно них почалося розслідування за фактом незаконного збагачення. Крім того, згідно новому президентському указу, сформовано спеціальні робочі групи. У документі постановили, рекомендувати Офісу генпрокурора, СБУ, ДБР, Національній поліції України та НАБУ у місячний строк прозвітувати про вжиті заходи щодо виявлення порушень під час встановлення інвалідності посадовим особам. Після таких перевірок зазначені органи мають провести кадрові рішення. Верховній Раді рекомендують разом із Міністерством охорони здоров’я в місячний термін розробити законопроєкт про реформування системи медико-соціальної експертизи.

Цей випадок здається особливо скандальним, оскільки це держслужбовці, які зловживали владою, тоді, коли сотні тисяч українців щодня борються за виживання на лінії фронту, та коли порушується питання про зниження призовного віку. Тим часом, як відомо, мільйони українських громадян уже залишили країну, втікши від війни, а більшість з них не мають наміру повертатися до України після завершення війни.

«Мають бути не лише чіткі законодавчі та організаційні зміни, але й персональна відповідальність. У тому числі, політична відповідальність.»-, Костін заявив.

Зважаючи на ці слова, виникає запитання: чи достатньо в цьому конкретному випадку згадати про відповідальність генпрокурора Костіна, чи потрібно розглядати питання в ширшому контексті?

Як Президент Зеленський більш-менш успішно намагається продати західним прихильникам свій «План перемоги», його країна продовжує жити в умовах тотальної корупції, що й не дивно, оскільки загальновідомо, що війни не зменшують кількість тих, хто прагне нажитися коштом інших або купити собі переваги за гроші, а, навпаки, примножують її. Прокурори Хмельницької області, зокрема і їхній керівник, не хотіли йти на фронт, тому купили меддовідку, що дозволила їм уникнути призову. Усе це, нібито, пройшло непоміченим: жодних заперечень проти схеми з боку обласного військомата – місцевих представників МО – не було. Питання не піднімалося ні в Генпрокуратурі, ні в Офісі Президента в Києві. Абсолютно ніде не виникало жодних проблем із такою схемою на Хмельниччині.

Щоб розкрити правду, знову потрібні були журналісти-розслідувачі.

Після того як правда стала відомою, Зеленський скликав спеціальну комісію, а генпрокурор заявив про свою відставку. Українські чиновники намагаються вести свою звичайну підлу гру: вони роблять вигляд, ніби це була всього лише одноразова проблема, а сама справа – малозначна, начебто йшлося про звичайну крадіжку в магазині. Але при цьому довіру до держави та органів влади втрачено, що є дуже серйозною проблемою.

Наступного разу, який регіональний або центральний орган влади виявиться винним у маніпулюванні системою? Доки політичне керівництво України продовжує заплющувати очі на брудні справи чиновників та ігнорувати необхідність підзвітності на всіх рівнях, завжди будуть непорядні люди, які постараються зловживати владою та забезпечити собі додаткові права.

Багато хто усе ще вважає, що Президент Зеленський не несе відповідальності за все це, однак така позиція стає дедалі непопулярнішою, зважаючи, що такий дозвільний підхід вже навряд чи є прийнятним як для патріотично налаштованих українців, так і для західних прихильників України.


Posted

in

by

Tags:

Comments

0 responses to “Новий корупційний скандал в Україні – не просто регіональна проблема”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *