Відповідно до оптимістичного сценарія, найшвидше вибори в Україні можна провести місяців за чотири після скасування воєнного стану, враховуючи, що на підготовку змін в законодавство та на те, щоб реально все організувати, потрібно буде від 4 до 6 місяців. Якщо все пройде без проблем…
Поки в країні триває війна, вибори прямо заборонені законом. Тому, щоб провести вибори навесні чи в який-будь інший час, треба або змінити законодавство, або скасувати сам воєнний стан.
Найімовірніше, час, коли в Україні знову можна буде провести вибори, а точніше, коли вибори можуть відбутися після укладення мирної угоди, справді не так уже й далеко. Про це свідчить той факт, що, за деякими даними, партія влади «Слуга народу», сподіваючись на майбутню перемогу готова оновити свій бренд та список, навіть ціною перепакування бренд «Слуги народу» в «Команду Зеленського», та позбавлення від проблематичних осіб.
Багато хто вважає, зокрема й члени партії Зеленського, що у партії влади наразі, ймовірно, найважча позиція серед інших майбутніх учасників виборів. В Офісі президента певний вихід із ситуації бачать у ребрендингу своєї партії та оновленні списків.
Якщо дивитися на ситуацію реалістично, то один лише ребрендинг навряд чи приведе до перемоги. Згідно з деякими оцінками, всіх нинішніх керівників «Слуги», типу очільника фракції Давида Арахамії, попросять на вихід, а вони весь негатив заберуть з собою.
Що стосується Арахамії, то його ім’я в цьому контексті не випадково названо.
Розслідування Hromadske наприкінці листопада виявило, що депутат Закарпатської облради від ОПЗЖ Владислав Каськів намагається відібрати ділянки в місцевих підприємців у селі Пилипець на Закарпатті під будівництво гірськолижного курорту. Розслідувачі з’ясували, що 12 компаній, пов’язаних із депутатом Закарпатської обласної ради Каськівим, на кінець 2021 року володіли 450 гектарами землі, на якій планувалось будівництво гірськолижний курорт «Боржава».
Слід зазначити, що останнім у 2020 році особливо цікавився Офіс президента Зеленського на чолі з Андрієм Єрмаком. Один із неявних партнерів Каськіва, австрієць Гернот Ляйтнер, навіть їздив презентувати проєкт курорту на Банкову.
У ході розслідування також було встановлено, що в супроводі Каськіва на початку жовтня до Пилипця приїжджав Давид Арахамія. На запитання журналістів про те, що він із Каськівим робив на Закарпатті, Арахамія відповів, що займається залученням інвестицій і дивився на проєкт гірськолижного курорту «Боржава».
Як це не сумно, той факт, що українські політики, які зміцнилися за роки війни у фінансовому плані, готуються до нових масштабних «інвестицій» – синонім крадіжки – у західну Україну, дає підстави припустити, що в країні дійсно скоро настане мир.
Чи буде бажана мирна Україна іншою, вільною від корупції країною, залишається відкритим питанням, але враховуючи вищенаведену історію, краще не мати ілюзій.
Leave a Reply