?«Захисник Європи»?

Враховуючи останні інформації щодо причетності Києва до саботажу на газопроводі «Північний потік», чи можна Україну, як і раніше, називати «Захисником Європи»?

Серпень 2024 року виявився особливо спекотним не тільки завдяки рекордно високим температурам у всій Європі, а й унаслідок розвитку подій у російсько-українській війні, зокрема операції українських військ у Курській області Росії та останньої інформації про підрив газопроводу «Північний потік» у 2022 році.

Приблизно в той самий час, як Польща отримала європейський ордер на арешт, виданий Берліном у зв’язку з підривом газопроводу «Північний потік», Wall Street Journal повідомила, що до того, що сталося, причетні українські високопосадовці. Зокрема, президент Володимир Зеленський нібито схвалив операцію з підриву «Північних потоків», а потім безуспішно намагався її скасувати, коли про неї дізналося ЦРУ.

У статті «П’яний вечір на орендованій яхті: реальна історія саботажу на трубопроводі ”Північний потік”», WSJ стверджує, що у травні 2022 року кілька українських військових високопосадовців та бізнесменів зібралися на зустрічі, де хтось із присутніх, під впливом алкоголю та патріотичних почуттів, запропонував зруйнувати «Північний потік». Операцією, за даними WSJ, керував неназваний генерал, який безпосередньо підпорядковувався тодішньому головкому ЗСУ Валерію Залужному, який зараз займає посаду посла України у Великій Британії.

Україна поки що заперечувала ці звинувачення.

Радник очільника Офісу Президента України Михайло Подоляк у коментарі агентству Reuters заперечив причетність України до підриву російських «Північних потоків». «Україна не має нічого спільного з вибухами на Nord Stream», – запевнив радник, додавши, що Україна не отримала жодної стратегічної чи тактичної переваги від вибухів.

Валерій Залужний заявив, що йому нічого не відомо про подібну операцію та що будь-які припущення про зворотне є простою провокацією.

У Білому домі вирішили не коментувати статтю про нібито операцію України з підриву «Північних потоків». Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що не збирається коментувати повідомлення Wall Street Journal про це.

З іншого боку, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров назвав сценарій в WSJ абсурдним та вимагав від Берліна надати Москві достовірну інформацію про підрив газопроводу. Лавров також звинуватив Вашингтон у підтримці України-терориста, заявивши, що США брали активну участь у цій операції.

Щоб не заплутатися в заявах «за» та «проти», варто зробити крок назад та оцінити події з позиції звичайного європейського громадянина.

З цієї точку зору особливо шокує той факт, що не тільки політичне та військове керівництво США, а й багато європейських урядів точно були в курсі, що насправді сталося на Балтійському морі тієї самої ночі в травні 2022 року, але всі вони брехали міжнародному співтовариству. Вони брехали стверджуючи, що виконавцем атаки була Росія, і вони також брехали, коли мовчали, приховуючи факти від громадськості та не публікуючи результатів спеціальних розслідувань.

Цей інцидент не тільки свідчить про низький рівень моралі як лідерів Європи, так і США, а й заставляє нас поставити наступне запитання.

Чи вплинуть останні новини на імідж України як «захисника Європи»? Чи зможуть вони змінити його?

Крім того, чи готові ті країни, які досі брехали, продовжувати підтримувати Україну мільярдами євро та поставками зброї, називаючи її «захисником Європи»? Незважаючи на заяву Німеччини про те, що результати розслідування диверсії на газогоні «Північний потік» не завдадуть шкоди відносинам з Україною, у світлі численної брехні в минулому, таким думкам не варто вірити.


Posted

in

by

Tags:

Comments

0 responses to “?«Захисник Європи»?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *